Categories

Raty Santander

Opinie o Skrzydła Natury na Opineo.pl

DotPay

DotPay

BIO Błonnik "Witalny MIX" organiczny 540g Natvita

BIO organiczny

Skład: 80% Nasiona Plantago psyllium - Babka płesznik, 20% łupiny Plantago ovata - Babka jajowata

certyfikowana uprawa ekologiczna


More details

65,00 zł

Waga produktu to: 0.52 kg
Zobacz tabelę kosztów wysyłki.

 

BŁONNIK WITALNY BIO

 

Wspomaga zrzucanie zbędnych kilogramów

 

Oczyszcza jelita

 

Usuwa toksyny z organizmu

 

Reguluje poziom cukru we krwi

 

Błonnik odgrywa ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu przewodu pokarmowego. Obecność błonnika w jelitach wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

 

Dieta bogata w błonnik zalecana jest szczególnie przy chorobach takich jak: otyłość, cukrzyca, miażdżyca.

 

Dieta współczesnych ludzi jest bardzo uboga w ten niezwykle wartościowy składnik co wpływa niekorzystnie na organizm wywołując wiele dolegliwości. A wystarczy... dodatkowa suplementacja naturalnymi ziarnami babki plesznik i jajowatej zamiast kolejnej paczki syntetycznych tabletek szkodzących wątrobie!

 

Błonnik witalny BIO to skoncentrowana postać włókien błonnika.

 

Leczenie otyłości, nadwagi - odchudzanie naturalne

Błonnik pomaga zrzucić zbędne kilogramy, gdyż wchłania wodę, dzięki czemu pęcznieje i wypełnia żołądek, zmniejszając uczucie głodu, a także opóźniając moment, w którym pożywienie opuszcza żołądek. Jednak nie należy go traktować jako cudowny sposób na wymarzoną sylwetkę, bardziej jako jeden z kluczowych elementów skutecznego odchudzania naturalnego.

 

Obniżenie cholesterolu

Błonnik rozpuszczalny (pektyny) jest rozkładany do trójkarboksylowych kwasów tłuszczowych, które odpowiadają za hamowanie biosyntezy cholesterolu w wątrobie. Dzięki swej konsystencji wyłapuje i usuwa kwasy żółciowe z jelit. Ponieważ wątroba używa ich do produkcji cholesterolu, zatem gdy zostaną usunięte, obniża się poziom cholesterolu. Wydalanie kwasów żółciowych to główny sposób pozbywania się przez organizm nadmiaru cholesterolu, gdyż nie może on, tak jak inne tłuszcze zostać zmetabolizowany. Błonnik nierozpuszczalny obniża poziom trójglicerydów we krwi, przez co zmniejsza ryzyko miażdżycy.

 

Hemoroidy i zaparcia - leczenie chorób układu pokarmowego

Błonnik wędruje przez cały przewód pokarmowy w stanie praktycznie niezmienionym. Jednakże wzdłuż całej drogi wchłania wodę, przez co zwiększa objętość masy kałowej i przyspiesza eliminację niestrawionych resztek. Likwiduje to zaparcia i ułatwia regularne wypróżnianie się. Żywność zawierająca dużo błonnika pokarmowego pomaga zapobiegać zaparciom i bólom towarzyszącym hemoroidom, ponieważ zwiększa zawartość wody w kale, przez co łatwiej go wydalić z organizmu.

 

Leczenie cukrzycy - regulacja stężenia cukru we krwi

Błonnik opóźnia przemianę węglowodanów poprzez częściowe blokowanie dostępu glukozy do krwi, co z kolei zmniejsza wydzielanie insuliny i pomaga w utrzymaniu stabilnego poziomu cukru we krwi. Ponadto wydzielanie insuliny jest częściowo wywoływane i regulowane przez system hormonalny (żołądkowy peptyd hamujący GIP i enteroglukagon). Wzrost spożycia błonnika prowadzi do obniżenia poziomu hormonów.

 

Naturalny detoks - oczyszczanie organizmu

Błonnik rozpuszczalny i nierozpuszczalny w wodzie pomaga eliminować z organizmu toksyny, kwasy żółciowe, metale ciężkie (dzięki zdolnościom jonowymiennym wolnych grup karboksylowych), a nawet substancje rakotwórcze (np. poziom azotynów w organizmie skutecznie obniżają pektyny).

Uważaj na nadzwyczaj tanie i podejrzane produkty, gdyż to co ma Ci pomóc w rezultacie może zaszkodzić.

 

 

Write your review

BIO Błonnik "Witalny MIX" organiczny 540g Natvita

BIO Błonnik "Witalny MIX" organiczny 540g Natvita

BIO organiczny

Skład: 80% Nasiona Plantago psyllium - Babka płesznik, 20% łupiny Plantago ovata - Babka jajowata

certyfikowana uprawa ekologiczna


Write your review