Terapia TRE

Ćwiczenia TRE ( Trauma Releasing Exercises), mogą stosować wszyscy niezależnie od wieku i płci. Metodę tą opracował dr David Berceli (USA) w oparciu o teorię poliwagalną. To idealny trening dla osób, które doświadczyły lub wciąż doświadczają bolesnych i szkodliwych dla zdrowia skutków codziennego stresu, jak i ciężkich traumatycznych przeżyć. Metoda jest skuteczna również u dzieci z ADHD, dzieci z problemami z koncentracją i z agresją.


Ćwiczenia te są bardzo łatwe. Mają one wywołać w organizmie naturalne drżenie mięśni, dzięki którym uwalniane są napięcia. To samo drżenie występuje u zwierząt i jest naturalną reakcją organizmu na stres. Często widzimy jak zwierzę odchodzi gdzieś w bezpieczne miejsce i drży przez chwilę. Taka reakcją występuje, a przynajmniej powinna występować również u ludzi. Niestety zazwyczaj zatrzymujemy ten mechanizm ze względu na strach lub wstyd z powodu tego co dzieje się z naszym ciałem. Gromadzimy w sobie napięcia, które mogą przekształcić się w choroby psychiczne i fizyczne.

Terapeutka TRE Monika Żybko może poprowadzić z Tobą terapię w sposób profesjonalny kontrolując jego wszystkie etapy. Wykształcona również w zakresie masażu oraz wychowania fizycznego łączy wiedzę i praktykę co daje większą efektywność metody.

Kontakt:

Monika Żybko

http://monika-zybko.pl/

tel: 781251861

mail: monikazybko@gmail.com

Gdańsk Oliwa lub wizyta z dojazdem do klienta.