Lampa Antydepresyjna DUŻA Fotovita FV-10

Lampa Antydepresyjna DUŻA Fotovita FV-10 Powiększ do pełnego rozmiaru

Model FV-10, DUŻA
Producent: Ultraviol Polska
 

Czas oczekiwania: 3-5 dni roboczych

Więcej szczegółów

863,00 zł

Waga produktu to: 5 kg
Zobacz tabelę kosztów wysyłki.

Lampy Fotovita są wyrobami medycznymi w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych.

Spełniają wymagania Dyrektywy 93/42/EEC i są wpisane do Rejestru Wyrobów Medycznych. Deklaracja CE 2274 (wydana przez jednostkę notyfikowaną TÜV NORD Polska sp. z o.o. oznacza pełną kontrolę procesu projektowania, produkcji i wprowadzania na rynek)

Certyfikat 1 >>> pobierz

Certyfikat 2 >>> pobierz

Jaką lampę wybrać?

Lampy występują w 3 wielkościach. Wszystkie pozwalają osiągnąć te same efekty terapeutyczne. Małą i średnią stawiamy na stole. Dużą możemy postawić, ale także powiesić na ścianie. Do użytku domowego najczęściej stosowane są lampy małe i średnie. Po duże sięgają szpitale lub inne instytucje związane z branżą medyczną. Lampę małą i średnią bez problemu zmieszczą Państwo w szafie.

Warunkiem uzyskania efektów jest regularne stosowanie.

Naświetlanie się innowacyjnymi lampami daje nieocenioną pomoc w regulacji dobowego rytmu snu i czuwania. Fototerapia pomaga zniwelować negatywne samopoczucie – emocje, złagodzić objawy depresji i łatwiej uporać się z codziennym stresem.

Zalety fototerapii lampami Fotovita:

  • Przeciwdziała depresji jesienno-zimowej
  • Dzięki lampie pozbędziesz się złego samopoczucia, apatii, uczucia smutku i lęku
  • Pomaga w walce z bezsennością
  • Pomaga w walce z okresową bulimią
  • Łagodzi objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego
  • Jest tańsza od farmakoterapii
  • Jest bezpieczna, można ją stosować nawet u kobiet w ciąży i podczas karmienia
  • Nie powoduje skutków ubocznych


Lampy posiadają atesty medyczne wydane przez uprawnioną jednostkę notyfikowaną CE2274. Producent lamp Fotovita Ultraviol stosuje system zarządzania jakością ISO 9001 oraz system ISO dotyczący producentów sprzętu medycznego ISO 13485. Polski producent na rynku od 1993 roku gwarantuje jakość oraz dostępność oryginalnych źródeł światła.

Fototerapia jest skuteczna w 80 proc. przypadków i nie powoduje skutków ubocznych. Jej efekty widać już po kilku dniach. Fototerapia jest bardzo wygodna – można ją stosować w warunkach domowych i biurowych.

Słońce to źródło życia i energii. Jego brak powoduje zaburzenia podstawowych procesów fizjologicznych u człowieka. Jesienią i zimą, gdy niedostatek słonecznego światła jest szczególnie dotkliwy, u wielu ludzi pojawiają się objawy sezonowej depresji (po angielsku SAD, czyli Seasonal Affective Disorder). Depresja sezonowa dotyka co osiemnastego dorosłego człowieka, aż 80 proc. cierpiących z powodu braku światła to kobiety. Dwie trzecie dotkniętych chorobą nawet nie wie co im dolega.

Problemem naszej cywilizacji jest życie i praca w środowisku gdzie natężenie światła wynosi ok. 500 luxów. Jest to o wiele za mało, ażeby nasz organizm funkcjonował prawidłowo. Wielu ludzi reaguje na tę „ciemność” w bardzo wrażliwy sposób, szczególnie jesienią i zimą. Wstaje się przy sztucznym świetle, droga do pracy w ciemnościach praca przy sztucznym świetle, powrót do domu o zmroku – w domu odpoczynek przy świetle 500 luxów.

Skutkiem takiego trybu życia może być depresja jesienno-zimowa z wieloma dolegliwościami uprzykrzającymi życie.

Dla przykładu natężenie światła spotykane w naszym życiu:

• dawka słońca podczas letniego spaceru to 100 000 luksów

• lampa antydepresyjna daje od 2 500 do 10 000 luksów

• oświetlenie domowe, w pracy – ok. 500 luksów (uważane powszechnie za wystarczające)

Niedostatek słońca w okresie jesienno-zimowym można z powodzeniem rekompensować poprzez FOTOTERAPIĘ, czyli leczenie sztucznym światłem. Do tego celu służą lampy antydepresyjne, które emitują światło o natężeniu wielokrotnie większym niż tradycyjne żarówki.

Światło ze zwykłej żarówki wystarcza naszym oczom, żeby widzieć, ale dla mózgu oznacza noc.

Światło z lamp do fototerapii - podobnie jak słońce reguluje wydzielanie przez mózg serotoniny, substancji chemicznej odpowiadającej za kontrolę nastroju i melatoniny, hormonu snu.

Leczenie światłem jest bezbolesne i nie niesie ze sobą niebezpieczeństwa poparzenia skóry, ponieważ lampy nie emitują promieniowania ultrafioletowego. Ich stosowanie jest w pełni bezpieczne.

Przeciwwskazania. Fototerapia nie może być stosowana jedynie u osób zażywających leki, które wywołują nadwrażliwość na światło oraz u ludzi ze schorzeniami narządu wzroku.

Fototerapię powinno stosować się dwa razy dziennie: rano i wczesnym wieczorem (co najmniej na dwie godziny przed snem).

Zaleca się, aby każdy seans trwał od 30 do 60 minut. Pacjent powinien siedzieć w odległości około pół metra przed lampą i co chwilę spoglądać w światło.

W przypadku depresji zimowej wystarcza jedna sesja naświetlania codziennie rano (w godzinach 6:00 - 9:00) przez okres dwóch tygodni.

Jeżeli pacjent cierpi na opóźnioną fazę zasypiania, zalecana jest jedna sesja zaraz po obudzeniu, każdego dnia. Natomiast jeśli faza zasypiania jest nadmiernie przyspieszona, wskazana jest sesja wieczorna - przez okres dwóch tygodni. 

Zaburzenia snu może również powodować praca zmianowa. W takim przypadku proponujemy jedną wieczorną sesję naświetlania przed rozpoczęciem pracy w nocy lub podczas pracy na nocną zmianę. Działanie lampy podczas wykonywania obowiązków w naturalnej porze snu niweluje brak koncentracji i uczucie zmęczenia. 

Syndrom "jet lag" - wystarczy jedna sesja naświetlania dziennie przez 1-4 dni. 

Ultra-Viol zaleca, aby w trakcie naświetlania kierować wzrok na lampę. Odradzamy natomiast przenoszenie wzroku na sąsiadujące, ciemniejsze przedmioty.

DANE TECHNICZNE:
Napięcie zasilania: 230 V 50 Hz
Pobór mocy: 250 W
Sposób zasilania świetlówek: przez przetwornice wysokiej częstotliwości (HF)
Natężenie oświetlenia: 10000 lux w odległości 50 cm; 5000 lux w odległości 75 cm
Trwałość świetlówek: 10 000 godzin pracy
Klasa zabezpieczenia ppor.: 1
Klasa ochronności: I
Wymiary: 560 x 345 x 120 mm
Masa: 5,5 kg

Produkty powiązane

Napisz swoją opinię

Lampa Antydepresyjna DUŻA Fotovita FV-10

Lampa Antydepresyjna DUŻA Fotovita FV-10

Model FV-10, DUŻA
Producent: Ultraviol Polska
 

Czas oczekiwania: 3-5 dni roboczych

Napisz swoją opinię