AJURWEDYJSKIE brązowe okulary niesoczewkowe męskie

Okulary AJURWEDYJSKIE niesoczewkowe Powiększ do pełnego rozmiaru

Oprawki: brązowe

Model męski

Więcej szczegółów

73,60 zł

Waga produktu to: 0.5 kg
Zobacz tabelę kosztów wysyłki.


Okulary niesoczewkowe (ajurwedyjskie)

+ ETUI gratis

Przed wprowadzeniem na rynek w 1996 roku, okulary zostały pozytywnie ocenione przez Katedrę i Klinikę Chorób Oczu Akademii Medycznej w Warszawie /obecnie Uniwersytet Medyczny w Warszawie/. Na tej podstawie okulary uzyskały wpis do rejestru w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych i Środków Biobójczych w Warszawie pod numerem PL/DR 020866 i nazwą ,,okulary korekcyjne, niesoczewkowe w 2010 roku.

 

Do czego służą okulary ajurwedyjskie?

Okulary JAGANATH służą do rehabilitacji wzroku. Opracowano je w oparciu o zalecenia ajurwedy. Ajurweda to staroindyjska nauka obejmującą wiedzę z zakresu fizjologii, biologii, botaniki, zielarstwa, chirurgii, itp.

Zalecane jest używanie okularów niesoczewkowych w celu ożywienia naturalnych funkcji oka osobom stale noszącym okulary soczewkowe.

Polecamy również nasze okulary na stany pooperacyjne oczu.

 

Kiedy możemy zauważyć pierwsze efekty noszenia okularów?

O rewelacyjnych właściwościach naszych okularów można przekonać się już po pierwszym założeniu - ostrość widzenia ewidentnie poprawia się.

 

Komu zalecane jest noszenie okularów niesoczewkowych?

Okulary niesoczewkowe są uniwersalne tzn. leczą skutecznie różnego rodzaju wady widzenia przez stymulację naturalnych funkcji oka w zależności od indywidualnych potrzeb danej osoby.

 

Jak używać okularów multiprzesłonowych?

Noszenie okularów multiprzesłonowych jest dla oczu zupełnie nowym doświadczeniem, w związku z tym, tuż po założeniu oko musi przyzwyczaić się przez dłuższą chwilę do patrzenia w inny sposób, poprzez małe otworki. Należy przyzwyczaić się do nowego sposobu patrzenia. Na początku zaleca się krótkotrwałe używanie okularów ze stopniowym wydłużaniem czasu używania. Należy eksperymentować z okularami tak, aby jak najlepiej dostosować je do swoich możliwości widzenia.

Na co dzień osoby z krótkowzrocznością powinny używać okularów do patrzenia na rzeczy odległe np. podczas spacerów, a osoby dalekowzroczne potrzebują stosować je do czytania, pisania itp. W poszczególnych przypadkach wad widzenia należy eksperymentować z okularami, żeby dostosowywać je do swojego sposobu widzenia.

Stosowanie okularów w stanach pooperacyjnych wymaga szczególnej uwagi pacjenta, żeby nie nadużywać możliwości oczu.

 

Jakie zastosowanie mają okulary ajurwedyjskie w stanach pooperacyjnych oczu?

Okulary wielootworkowe mają zastosowanie w stanach pooperacyjnych zmniejszając ruchliwość oczu, działają one w szerokim  zakresie dioptrii ( plus i minus) co ułatwia widzenie  pacjentom. Dodatkową zaletą używania tych okularów po operacjach jest zmniejszenie ilości światła docierającego do oczu.

 

W jaki sposób okulary korygują wadę wzroku?

Okulary wielootworkowe nie pomniejszają ani nie powiększają widzianego obrazu, korygują jednak wady widzenia i dlatego obraz postrzegamy ostrzej. Ten efekt jest najważniejszy. Główną cechą okularów jest fakt, że korygują zarówno krótkowzroczność jak i dalekowzroczność oraz inne wady widzenia. Jednak sposób ćwiczenia oczu jest jednak inny we wszystkich tych przypadkach.

Tajemnicą działania tych okularów jest właśnie patrzenie środkiem oka, tylko na to co jest dokładnie na wprost oczu z wyłączeniem widzenia perfekcyjnego. Widzimy wyraźnie, gdyż promienie światła wchodzące do oka pod kątem prostym nie są w żaden sposób załamywane i obraz na siatkówce jest zawsze wyraźny. Jest to zarazem trening dla całego systemu percepcji wzrokowej - uczymy się widzieć ostro.

 

Czy są jakieś przeciwwskazania w używaniu okularów niesoczewkowych?

Ze względu na ograniczenie pola widzenia nie należy stosować okularów do pracy na stanowiskach o zwiększonym ryzyku wystąpienia wypadku np.: stanowiska pracy wyposażone w tokarki, frezarki, piły ,szlifierki itp.

Bezwzględnie nie należy stosować okularów wielootworkowych w czasie prowadzenia pojazdów mechanicznych.


W jaki sposób zostały skonstruowane okulary multiprzesłonowe?

W konstrukcji okularów zastosowano dwie czarne nieprzeźroczyste przesłony wielootworowe umocowane w oprawach okularowych. Zasadą działania okularów jest uzyskanie ostrego widzenia w wyniku zastosowania przysłon wielootworowych. Na siatkówce oka w wyniku przejścia przez poszczególne otwory powstaje obraz. Okulary wieloprzysłonowe mogą być zastosowane zarówno w nadwzroczności jak i krótkowzroczności. Ma to szczególne znaczenie w stanach pooperacyjnych, kiedy ustalenie prawidłowej korekcji widzenia jest utrudnione, a stan oczu zmienia z dnia na dzień.

W konstrukcji okularów zastosowano 2 czarne nieprzeźroczyste, płaskie przesłony wielootworowe umocowane w oprawach okularowych.

W przesłonie wykonano 97 otworów umieszczonych w 9 poziomych szeregach w sekwencji: 9, 10, 11, 12, 13, 12, 11, 10, 9 otworów.

Średnica otworów ok 1 mm.

Odległość otworów ok 3 mm.

Odległość pionowa szeregów ok 3 mm.

Oprawy zawierają osłony boczne.

Zasadą działania okularów jest uzyskanie ostrego widzenia w wyniku zastosowania przysłon wielootworowych. Na Siatkówce oka w wyniku przejścia przez poszczególne otwory powstaje obraz w wyniku załamania promieni przyosiowych co pozwala na zwiększenie głębi ostrości.

 

Regulacja zauszników

Korekcyjne okulary niesoczewkowe można dopasować do głów o różnych obwodach poprzez regulację zauszników. Odginając zausznik do środka lub na zewnątrz możemy uzyskać dopasowanie okularów do głów różniących się długością obwodu nawet o 10 cm. Okulary Jaganath posiadają elastyczne zauszniki.

 

W jaki sposób możemy dopasować okulary do obwodu głowy?

Lewą ręką trzymamy zausznik przy złączeniu (między zausznikiem a frontem oprawki), prawą ręką regulujemy zausznik odginając w wybranym kierunku (do środka lub na zewnątrz).

Okulary multiprzesłonowe Jaganath są uniwersalne  - dzięki elastycznym oprawkom (możliwość wygięcia do 1 cm) dopasowują się do każdego kształtu twarzy

 

ZALECENIA I UWAGI

Stosując okulary niesoczewkowe można uzyskać poprawę ostrości wzroku zbliżoną do korekcji optymalnej u pacjentów z wczesnymi postaciami zaćmy, w pseudofakii, w starczowzroczności, normowzroczności, krótkowzroczności niskiej i nadwzroczności.

Ze względu na ograniczenie pola widzenia i występowanie w obserwowanym polu rozmytych granic między otworami komfort widzenia w okularach niesoczewkowych jest gorszy niż w okularach optycznych.

Obserwuje się przesunięcie punktu bliży w stronę oka w normowzroczności, nadwzroczności, starczowzroczności, zaćmie korowej i pseudofakii. W krótkowzroczności punkt bliższy jest przesunięty w stronę oka z powodu występującej wady wzroku.

Okulary wymagają treningu w celu przystosowania do patrzenia. Część pacjentów zgłaszała objawy zawrotów głowy w trakcie używania okularów niesoczewkowych do dali. Innych negatywnych objawów subiektywnych nie stwierdzono.

Zauważalnych efektów używania okularów można spodziewać się w niektórych przypadkach już po sześciu tygodniach, jednak po upływie dłuższego okresu ich używania poprawa wzroku będzie coraz wyraźniejsza.

Ośrodek Holistycznej terapii wzroku zaleca używanie okularów wieloprzysłonowych wszystkim osobom stale noszącym okulary profilaktycznie w celu ożywienia naturalnych funkcji oka. Stałe noszenie okularów soczewkowych powoduje zmniejszenie naturalnej ruchliwości oka, co może w konsekwencji prowadzić do sukcesywnego pogarszania się ostrości widzenia.


Napisz swoją opinię

AJURWEDYJSKIE brązowe okulary niesoczewkowe męskie

AJURWEDYJSKIE brązowe okulary niesoczewkowe męskie

Oprawki: brązowe

Model męski

Napisz swoją opinię